KÜTÜPHANE

T
TUNCAY ŞEVKETOĞLU

1966’da Bulgaristan’da doğan Tuncay Şevketoğlu, resim ve doku çalışmalarına 1999 yılında İstanbul’da başladı. Sanat hayatının başından bugüne dek “sürekli değişim”i benimseyen sanatçı, devinimin getirdiği yeniliklerle çalışmalarını renklendirmeye çalışmaktadır.

Şevketoğlu, İstiklal’de tramvay, Ortaköy’de cami, Galata’da kule ve Mevlevihane’de semazendir. Sınır koymadan, kimilerinin üsluptan dolayı yadırgayabileceği modern bir tarzda, varolan eskiyi özgün bir çerçevede günümüze taşıyarak ve sürekli yenilenerek İstanbul’un güzelliklerini bize göstermeye devam ediyor.

Sanatçı, 7’sı kişisel, 2’si karma olmak üzere 8 ulusal, 1 uluslararası sergiye katılmıştır.

TÜLİN DEMİR

1957’de Niksar’da doğdu.

1977’de Samsun Eğitim Enstitüsü Resim-İş bölümünden mezun oldu.

1986’da Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Resim-İş bölümünde lisans tamamladı.

Halen TED Ankara Koleji’nde resim öğretmeni olarak görev yapıyor. Doğa izlenimlerini kendine özgü naif bir tavırla tablolarına yansıtan Tülin Demir, mesleği olan resim öğretmenliğini çok severek yaptığını, çocukları ve onların etkileşiminden uzak olarak ürettikleri resimlerini çok sevdiğini ifade etmektedir.

Sanatçı “Birleşmiş Ressamlar ve Heykeltıraşlar Derneği” ve “Sanat Eğitimcileri Derneği” üyesidir. Birçok karma sergiye katıldı. Kitap resimledi.

BİLKENT CENTER AVM
SANAT SOKAĞI 3/33 TEPE HOME KATI
BİLKENT / ANKARA
TEL : 0 312 266 56 57
info@rcmuzayede.com

REAL COLLECTION
BRITISH ANTIQUE DEALER ASSOCIATION
DOST ÜYESİDİR
Ziyaretçi sayısı : 975006

  Paylaş