Paylaş
HABERLER
4. MÜZAYEDE BAŞARI İLE SONUÇLANDI
4. MÜZAYEDE BAŞARI İLE SONUÇLANDI

26 Şubat Pazar günü antika ve sanatseverler yine RC Müzayede Özel Müzayede Salonunda buluştu. 3. Müzayedenin hemen ardından katılımcıların ve yatırımcıların yoğun istekleri üzerine düzenlenen 4. Müzayedede yine pek çok katılımcı arasında bayrak rekabeti yaşandı.

Değerli antika ve sanat eserlerinin satışa sunulduğu müzayedede Alman ve Avusturya porselenleri ve seramik objeler, İngiliz gümüş objeler ile Yusuf Bilge, Füsun Ürkün, Hikmet Çetinkaya, Orhan Gürel, Işıl Özışık, Haluk Evitan, Saim Dursun, Saadet Gözde, Şeref Bigalı, Mehmet Nazım, Şehriyar Cem gibi sanatçıların eserleri yanı sıra Silvio Serra, Mihail Liposhcii ve Bob Waren gibi uluslar arası imzalarası sahip tablolar da yeni sahiplerini buldu. Ayrıca Ahmet Zeki Yavaş’a ait hat eserleri ve zerendud (altın yaldız) bir hilye de satılmış oldu.

4.Müzayedenin de başarılı geçmesi, alışveriş merkezlerinde sanat faaliyetlerine yeni bir boyut kazandırmış oldu.

3. MÜZAYEDEYE YOĞUN İLGİ
3. MÜZAYEDEYE YOĞUN İLGİ

12 Şubat Pazar günü Bilkent Sanat Sokağı’nda düzenlenen 3. Müzayede, Başkentli sanatseverlerin yoğun ilgisini gördü. Kalabalık bir kitlenin ilgi gösterdiği ve Rahmi Çöğendez tarafından yönetilen müzayedede sanatseverlerin eserlere olan ilgisi, birçok eserde kıyasıya rekabetlerin yaşanmasına sebep oldu. Yusuf Tarım, Fikret Öztürk, Yusuf Bilge, Nazım Mehmet, Faruk Öz, Hüseyin Sartaş, Orhan Gürel, Salvatore Rodrigues, Mihail Lipovschi gibi ulusal ve uluslararası pek çok sanatçının eseri, açılış fiyatlarının üzerinde satılarak yeni sahiplerini buldu. Müzayedeye özellikle sanat yatırımcılarının ve önemli koleksiyonerlerin ilgi gösterdiği gözlendi.

BİLKENT’TE YILIN İLK MÜZAYEDESİ
BİLKENT’TE YILIN İLK MÜZAYEDESİ

RC Müzayede, 2. Müzayedesi ile bir kez daha Ankaralı sanat severleri Bilkent Center’da buluşturuyor. Müzayedede satışa sunulacak eserlerin önemli imzalarından bazıları Sadık Erk, Hikmet Çetinkaya, Tuncay Şevketoğlu, Saim Dursun, Nazım Mehmet, Orhan Gürel, Saadet Gözde, Sezai Kara, Selim Güventürk, Mehmet Hacı Fettahoğlu, Enver Hoxhja, Ender Dandul, Hüseyin Sartaş ve Yusuf Bilge. Müzayedenin baş eseri ise 1934 Napoli doğumlu Salvatore Rodriquez’e ait balerin tablosu. Sanatçı, eleştirmenler tarafından en iyi ışık ressamı olarak nitelendiriliyor.

82 eserin sanatseverlerin beğenisine sunulacağı müzayede, 15 Ocak Pazar günü saat 14:00’de Bilkent Center AVM’deki Bilkent Sanat Sokağı Özel Müzayede Salonunda gerçekleştirilecek. Rahmi Çöğendez’in yöneteceği ve Mehmet Ünal’ın danışmanlığını yaptığı müzayede, uygun açılış fiyatları ile özellikle sanat yatırımcılarının ilgisini çekeceğe benziyor. Müzayedede yer alan eserler RC Müzayede Bilkent Center Sanat Sokağı galerilerinde incelenebilir.

1. Müzayede, antika ve sanat severleri memnun etti.
1. Müzayede, antika ve sanat severleri memnun etti.

Başkent’te antika ve sanat severler, Pazar günü Bilkent Center AVM’de Bilkent Center Sanat Sokağında gerçekleştirilen 1. Antika ve Sanat Eserleri Müzayedesinde buluştu. Değerli sanatçılara ait tabloların yanı sıra Osmanlı, uzak doğu ve Avrupa porselen, gümüş ve cam objeler antika ve sanat severlerin beğenisine sunuldu. Rahmi Çöğendez’in yönetiminde gerçekleştirilen müzayedede 6.000 TL açılış fiyatına sahip Yakup Cem imzalı tablo, 11.000 TL’ye alıcı buldu. Merhum çini sanatçısı Sıtkı Olçar’ın eserleri ile Sadık Erk, Nüzhet İslimyeli, Saim Dursun, Ender Dandul, Osman Akça gibi önemli imzaları taşıyan eserler de yeni sahiplerini buldu.

RC Müzayede’nin bir sonraki müzayedesi 26 Şubat 2012 tarihinde gerçekleştirilecek. Kısa periyodik aralıklarla düzenlenecek müzayedeler için eser kabullerinin her gün yapılmakta.

Yılın Son Müzayedesi Bilkent’te
Yılın Son Müzayedesi Bilkent’te

Müzayedede 80 civarında eser Ankaralı antika ve sanatseverlerin beğenisine sunulacak. İngiliz gümüş koleksiyonu, Uzakdoğu porselenleri, cam objeler, değerli sanatçılara ait çinilerin görücüye çıkacağı müzayedede ayrıca değerli sanatçılara ait tablolar da uygun başlangıç fiyatları ile alıcı bulacak. Günümüzün değerli sanatçılarından biri olan Yakup Cem imzalı yağlı boya tablo, müzayedenin baş eseri ve 6.000 TL açılış fiyatına sahip. Nüzhet İslimyeli, Sadık Erk, Faruk Öz, Ali Kartal, Saim Dursun, Osman Akça gibi sanatçıların yanı sıra yabancı sanatçılara ait eserler de satışa sunulacak.

Müzayede eserleri, 18 Aralık tarihinden itibaren www.rcmuzayede.com adresinden online olarak izlenebileceği gibi Bilkent Sanat Sokağında da görülebilir. Müzayede 25 Aralık 2011 günü Bilkent Sanat Sokağı Kırmızı Salon’da gerçekleştirilecek.

Mehmet Ünal’ın danışmanlığında düzenlenecek müzayedeyi Rahmi Çöğendez yönetecek.

Kısa periyodik aralıklarla Bilkent Sanat Sokağında düzenlenmesi planlanan müzayedeler için eser kabulleri sürekli devam ediyor.

BİLKENT CENTER AVM
SANAT SOKAĞI 3/33 TEPE HOME KATI
BİLKENT / ANKARA
TEL : 0 312 266 56 57
info@rcmuzayede.com

REAL COLLECTION
BRITISH ANTIQUE DEALER ASSOCIATION
DOST ÜYESİDİR
Ziyaretçi sayısı : 974877

  Paylaş